Mužské bruchá: s vekom rásť nemusia!

Mužské bruchá: s vekom rásť nemusia!

Aj keď sa témy okolo chudnutia skloňujú najmä medzi ženami, rovnako môžu byť pálčivé pre ich polovičky. Je skutočne mnoho mužov, ktorí sa pre svoje brucho hanbia vyjsť si v lete s vnúčatami na kúpalisko, zaviazať si na verejnosti šnúrky na obuvi, či sadnúť u suseda na záhrade na stoličku z PVC.

Aby sme pomohli napraviť túto nerovnováhu, tu sú najlepšie tipy pre všetkých mužov, ktorí sa chcú pozitívne naladiť a získať späť telo, v ktorom sa cítili najlepšie.

  • Pokiaľ máte vo svojom živote málo času pre seba, zamerajte sa aspoň na 15-20 minút cvičenia denne. Naozaj. Pomôže vám to zrýchliť metabolizmus a udržať pohyb potravín v tráviacom trakte. Pomôcť môže aj striedanie viacerých typov cvičení – vyskúšať môžete pozvoľný beh, chôdzu s paličkami, jazdu na cestnom alebo stacionárnom bicykli, plávanie, skákanie cez švihadlo alebo s deťmi na trampolíne. Všetko sa počíta!

Skúsenosť Michala z Banskej Bystrice: Nie som typ, ktorý si s cvičením poradí sám, vyskúšal som preto tréning s trénerom. Šikovných chalanov, ktorí radi pomôžu a ukážu ako na to, je vo fitnes centrách a posilňovniach dosť. Stačí tam zájsť a požiadať o pomoc. Okrem toho, pribudli mi nové priateľstvá. Som veľmi rád, že sa môžem pri cvičení porozprávať aj s mladšími ľuďmi, vypočuť si ich názory na rôzne témy a odovzdať zase tie moje.

  • Zostaňte neustále hydratovaní – muži kvôli vyššej telesnej hmotnosti potrebujú viac vody ako ženy, preto sa snažte každý deň vypiť aspoň o 3 litre.

Skúsenosť Juraja z Detvy: Problém s obrovským bruchom som riešil rôznymi diétami, zmenšovaním porcií jedla, no nič z toho nepomáhalo. Myslel som si, že za mojim nafúknutým telom je množstvo prebytočnej vody. Prestal som teda piť väčšie objemy a vynechával som aj polievky. Dnes viem, že voda je základ. Pijem veľa vody, no vyradili sme z našej domácnosti všetky koncentrované džúsy, sladené nápoje a ochutené minerálky.

  • Doprajte si dostatok spánku – čo by malo byť každú noc 7 až 8 hodín. Počas spánku sa v našich telách dejú mnohé ozdravné a regeneračné procesy, bez spánku nefunguje ani presúvanie a odbúravanie prebytočných kalórií.
  • Nájdite pre seba najvhodnejší spôsob, ako zvládať stres. Medzi dobré tipy patria prechádzky, hlboké dýchanie, zdriemnutie si, alebo cvičenie.

Skúsenosť Jána z Bratislavy: Nezhody a tlaky v práci u mňa zapríčinili postupné naberanie na váhe. Začalo to nepravidelným a nárazovým stravovaním sa, ktoré som doháňal doma, niekedy iba hodinu pred spánkom. Pokračovalo to vynechávaním stretnutí s kamarátmi, hobby aktivít a času s rodinou. So vstávaním do práce pribúdala aj akási úzkosť. Vyriešil som to zmenou zamestnania, s manželkou sme si kúpili na Záhorí malú chalupu, kde sa cez víkendy venujeme záhradkárčeniu, priateľom a turistike. Spomienkou na toto obdobie sú už len 2-3 fotografie.

  • Nevynechávajte raňajky! Je dôležité, aby boli bohaté na bielkoviny, prírodné tuky a pomaly sa uvoľňujúce uhľohydráty, ktoré pomôžu naštartovať váš metabolizmus a podporiť hladinu energie počas celého dňa. Pravidelnosť stravy, jej zloženie a primerané porcie sú extrémne dôležité.
  • Znížte príjem cukru! Možno to bude znieť čudne, ale eliminovať cukor treba najprv v hlave a až potom v pohári, či na tanieri. Rozlúčte sa s myšlienkami na vychladené pivo už cestou z práce, kašlite na nedojedenú zmrzlinu po dieťati, naučte sa kalórie posielať do teplých krajín skôr, než ich dostanete do rúk, či na jazyk. Budete prekvapený ako toto mentálne nastavenie sa prispeje k zníženiu centimetrov nielen v páse.

Nezabúdajte sa starať o svoje zdravie pravidelne. Napríklad aj dopĺňaním vedecky študovaných a overených probiotických kultúr a priateľských baktérií. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. ProVen sk s.r.o, Komenského 856, 929 01 Dunajská Streda. Mail: proven@proven.sk.

Naše tipy pre vás:

 BiotaTrim pre lepšie trávenie a štíhlejší pás

Pre viac informácií o produkte kliknite TU.
Zoznam predávajúcich kamenných alebo online lekární nájdete TU.